Poradnik Rankingi

Najlepsze aparaty natychmiastowe w 2019 roku

Aparaty natychmiastowe już od dłuższego czasu przeżywają swój renesans. Sprawdzają się zarówno na pieszych wycieczkach, jak i na imprezach. Papierowe zdjęcie otrzymane do ręki z pewnością rozczuli nie jedną osobę i będzie niezapomnianą pamiątką.

Zdjęcia po ich wykonaniu drukowane są często na papierze samoprzylepnym i możemy nakleić je w dowolnym miejscu. Istnieje możliwość wydruku lub zapisu zdjęcia na karcie pamięci. Aparaty do fotografii natychmiastowej są w stanie drukować zdjęcia z naszego telefonu. Są idealne do robienia selfie. Wybór jak zawsze spory dlatego przygotowaliśmy ranking aparatów natychmiastowych w 2019 roku na które warto zwrócić uwagę.

Fujifilm Instax Wide 300

Fuji Instax Wide 300
Fuji Instax Wide 300

Jak sama nazwa wskazuje, Instax Wide 300 wykonuje zdjęcia, które są szersze niż inne robione przez aparaty natychmiastowe. Wydruki są dwukrotnie większe niż zdjęcia Instax Mini i mają orientację poziomą, co doskonale sprawdza się podczas robienia zdjęć grupowych, krajobrazowych lub portretów. Sam aparat nie należy do najpiękniejszych pod względem wizualnym, ale musi być wystarczająco duży, aby pomieścić większe odbitki. Solidnie wykonana obudowa, dwa poziomy autofokusa dla obiektywu 95 mm, podstawowe ustawienia lampy błyskowej i opcja zmniejszenia lub zwiększenia ekspozycji w celu rozjaśnienia, lub przyciemnienia zdjęć. Obraz kadrujemy za pomocą wizjera optycznego wystającego z boku obudowy. Wyposażony w diodę sygnalizującą naładowanie lampy błyskowej. Element wizjera jest mocno oddalony od osi układu optycznego aparatu, więc należy się spodziewać bardzo silnej paralaksy. W wizjerze nie ma nawet symbolicznej ramki, która ułatwi zgadnięcie, w którą stronę przesunąć kadr, żeby uwzględnić zjawisko paralaksy.

Fujifilm Instax mini 8

Fuji Instax Mini 8 malinowy
Fujifilm Instax mini 8

Dostępny w pięciu kolorach (czarny, zółty, rózowy, niebieski i biały). Wyglądem przypomina trochę zabawkę. Zdecydowanie mniejszy od poprzednika, bardzo lekki, choć do dużej kieszeni może mieścić się z trudnością. Posiada podstawowe przyciski do regulacji. Wokół obiektywu mieści się pokrętło do regulacji jasności. Dodatkowo istnieje nowy tryb High Key do robienia zdjęć z ekstremalnym poziomem jasności i bardziej miękką atmosferą. Niestety Fujifilm Instax mini 8 nie posiada autofocusa. Zasięg fotografowania wynosi od 0,6 m do 2,7 m. Czas błysku lampy błyskowej wynosi 0,2 – 6 sekund, a czas otwarcia migawki wynosi 1/60 sekundy.

Polaroid SNAP

Polaroid Snap
Polaroid Snap

Polaroid to marka, która jako pierwsza rozpoznawana związana z fotografią natychmiastową. W tym przypadku połącznie technologii cyfrowej z duchem fotografii natychmiastowej mającej tak wielu zwolenników. Polaroid SNAP to kompaktowy i cyfrowy aparat fotograficzny, który oprócz natychmiastowego drukowania zdjęć, pozwala zachować ich kopię na karcie pamięci micro SD. Wizualnie bardzo prosto i estetycznie wykonany dostępny w białej i czarnej kolorystyce. Model nie posiada ekranu. Zrobienie zdjęcia to podniesienie wizjera i naciśnięcie spustu migawki, a 20 sekund później otrzymujemy kopię na karcie SD i wydruk zdjęcia. Istnieje możliwość aktywizacji automatycznego timera 10 sekund, przycisk do dodawania filtra koloru (sepia i czarno – biały) oraz dodawanie tak charakterystycznej ramki Polaroid.

Kodak Printomatic

Kodak Printomatic
Kodak Printomatic

Dostępny w kolorystyce żółto białej lub szaro białej z czarnym obiektywem. Wymiary aparatu jak najbardziej kieszonkowe ucieszą nie jednego amatora wspinaczek górskich lub wielbiciela miejskich scenerii. W górnej części Kodak Printomatic znajduje się biały przycisk migawki, z przyciskiem suwaka po lewej stronie, który pozwala przełączać się na czarno-białe zdjęcia. Dolna części aparatu posiada gniazdo kart microSD i port micro USB do ładowania akumulatora aparatu. W tylnej części aparatu Kodak Printomatic znajduje się wizjer w lewym górnym rogu, z przyciskiem zasilania obok niego. Drukarka używa papieru Zink, a nie tradycyjnego papieru fotograficznego (Zink wykorzystuje ciepło do aktywacji kolorów w papierze, podczas gdy papier fotograficzny (taki jak z Polaroidów) ma substancje chemiczne, które są aktywowane światłem.). Zdjęcia robione tym aparatem mają nieco bledszą barwę jak Polaroid. Kodak Printomatic jest pod wieloma względami podobny Polaroid Snap zarówno pod względem zdjęć 10MP, jak i a obie kamery pracują podobnie. Jednak Polaroid ma sześć trybów obrazu, w porównaniu z dwoma trybami dla Kodaka, a Polaroid ma również samowyzwalacz, którego Kodak nie posiada.

Ranking aparatów natychmiastowych w 2019 roku

 

RankingAparatProducentCena
1Fujifilm Instax Wide 300FujifilmAktualna Cena
2Fujifilm Instax mini 8FujifilmAktualna Cena
3Polaroid SNAPPolaroidAktualna Cena
4Kodak PrintomaticKodakAktualna Cena
5Fuji Instax Mini 90 NeoFujiAktualna Cena
6Polaroid Onestep 2PolaroidAktualna Cena
Ocena:
[Ilość: 1 Średnia: 5]