Poradnik

Jak zrobić zdjęcia na wakacjach?

Okres wakacji zbliża się wielkimi krokami. Wesołe, beztroskie chwile uchwycone na zdjęciach to wspaniała pamiątka. Bez względu na to, czy jedziemy w góry, nad morze czy zamierzamy spędzić wakacje w mieście przyda się parę wskazówek dotyczących łapania niezapomnianych chwil.

Jak zrobić zdjęcie na plaży?

Chcąc zrobić naprawdę interesujące zdjęcia należy stać się uważnym obserwatorem otaczającej nas rzeczywistości. Niezależnie od tego, czy chcemy fotografować kolorowe plaże pełne różnobarwnych parasoli i leżaków, czy krajobraz zwrócić należy uwagę na otaczające kolory i grę światła. Bardzo dobre i ciekawe ujęcia można robić wzdłuż plaży lub z powrotem w kierunku brzegu. Szukając odpowiedniego tła, szukaj czegoś, co daje poczucie, gdzie jesteś i upewnij się, że kolory uzupełniają twój strój. W bardzo słoneczne dni uzyskanie dobrego zdjęcia może być trudne bez odpowiedniego sprzętu. Spróbuj użyć spolaryzowanych okularów przeciwsłonecznych, trzymając je przed obiektywem i lekko je obracając. Cierpliwie należy czekać na odpowiedni moment, ciekawą akcję czy przypływ fali. Bardzo dobrym pomysłem jest również fotografowanie z wyższego punktu co daje lepsze możliwości. Skorzystać można z latarni morskiej, która poza ciekawą historią zapewni trochę ruchu po schodach, a na samej górze czeka perspektywa pięknych, przestrzennych krajobrazów.

jak robić zdjęcia na wakacjach?

Jak zrobić zdjęcie na wakacjach w mieście?

Lato w mieście poza licznymi atrakcjami zapewnia niesamowite momenty do strzelania fotek. Tętniące życiem miasto, długie dni i ciepłe wieczory to tysiące okazji. Gra świateł, cieni, ruch uliczny, relacje międzyludzkie to istne wesołe miasteczko pełne atrakcji. Jak zawsze potrzebna jest cierpliwość i gotowość do jak najszybszego uchwycenia ulotnej chwili. Obserwacja światła i skupienie się na cieniach wokół ciebie. Miasta to nie tylko betonowe ściany i szare sylwetki na tle nieba. To przestrzeń pełna barw: kolorowe ściany, domy lub witryny sklepowe, które mogą stworzyć doskonałe tło.

jak robić zdjęcia na wakacjach w mieście?

A może parę zdjęć z podróży?

Zdjęcia robić można nawet w podróży. Oczywiście tu już mamy do czynienia ze zdjęciami w ruchu. Myśl w kategoriach ekscytujących i dynamicznych ujęć. Eksperymentujmy z czasami migawki: szybsza prędkość spowoduje zatrzymanie ruchu, spowolnienie migawki w celu uzyskania rozmycia ruchu. Interakcja z otoczeniem, a w fotografii podróżniczej ważne jest pokazanie, gdzie jesteś i co tam robisz.

Ocena:
[Ilość: 1 Średnia: 5]