News

Twórcy “Stranger Things” użyli zdjęcia fotografa bez pozwolenia

Twórcy serialu “Stranger Things” wykorzystali zdjęcie fotografa Sean’a R. Heavey’a bez jego zgody. Gdyby nie to, że podczas oglądania filmu sam zauważył “pewne podobieństwo” do jego fotografii – nigdy by się o tym nie dowiedział.

Sean R. Heavey oglądał kolejny sezon Stranger Things na Netflixie, gdy zauważył burzową chmurę, która wydawała mu się dziwnie znajoma. Twórcy wykorzystali jego ze zdjęć Heaveya, co nie spodobało się fotografowi.

Heavey mówi, że uświadomił sobie, że chmura, która pojawia się w odcinku Stranger Things, wyglądała bardzo podobnie do jego, ale nie była ta sama.

Ujęcie z “Stranger Things”
Zdjęcie Sean R. Heavey “The Mothership”

“Netflix nie uzyskał ode mnie zgody” – mówi Heavey.

Po tym, jak Heavey skontaktował się z Netflixem, otrzymał odpowiedź, że ​​chmura na jego zdjęciu nie jest chroniona prawem autorskim.

“Mówią, że jedynym podobieństwem, które istnieje, jest użycie zdjęcia podobnej chmury, a prawo autorskie nie chroni obiektów, które pojawiają się w naturze”- mówi Heavey. “Problem z tym argumentem polega na tym, że nie jest to podobna chmura, której używają – to moje zdjęcie chmury”.

Źródło: petapixel.com

Ocena:
[Ilość: 1 Średnia: 5]